B.U.J.

Biežāk Uzdotie Jautājumi

Vai jums ir radušies jautājumi par boulingu?

Šeit jūs atradīsiet atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par boulinga iekārtām un boulinga biznesu kopumā.

Aptuveni 90 – 115 m² telpas nepieciešamas vienam boulinga celiņam. Kopējais telpu izmērs ir atkarīgs no zāles veida – tikai boulings, ģimenes izklaides, atpūtas centrs, utt.
Firmas Brunswick kopējais celiņu/iekārtu garums 25,5 metri. Papildus nepieciešama servisa zona – vismaz 1,5 metrs un spēlētāju zona (krēsli, galdi) – vismaz 5 metri. Kopējais minimālais telpu garums – 32 metri.
Viena celiņa platums: 1,70m – 1,95m.
Viena celiņu pāra platums: 3,45 metri.
NB! Dotie izmēri ir aptuveni un nevar tikt izmantoti precīzai boulingam nepieciešamo telpu aprēķināšanai!

Šis augstums parasti ir robežās no 3m līdz 6m no celiņa virsmas. 3,5m no celiņa virsmas augsti griesti ir ieteicami montējot tajos monitorus, specefektu apgaismojumu un skaņas sistēmu.

NB! Griestu augstums ietekmē nepieciešamo gaismekļu daudzumu un to izvietojumu  vienmērīgai gaismas izkliedei zālē.

Boulings ir visas diennakts un visu sezonu sporta veids un izklaides aktivitāte. Tāpēc kontrolēta temperatūra un mitrums ir priekšnoteikumi veiksmīgai boulinga zālei. Ieteicams uzturēt vienmērīgu 21 – 23°C temperatūru un 40% – 50% relatīvo gaisa mitrumu visā boulinga zālē visas diennakts garumā, cauru gadu .

Drūzmēšanās zonā – 110-320 Lux;

Spēlētāju zonā – 110-160 Lux;

Ieskrējiena zonā – 55-110 Lux;

Virs celiņiem – 160-215 Lux;

Mašīntelpa – 320-430 Lux;

Mehāniķa darba telpa – 810-1075 Lux;

Telpās, kur troksni un vibrāciju ir nepieciešams samazināt, piemēram, zāles kas tiek montētas augšējos stāvos, var uzstādīt papildu materiālus. Piemēram – izolācijas spilventiņus, kas samazina vibrāciju no boulinga iekārtām.
Šie izolācijas spilventiņi ir jāuzstāda visās vietās, kur boulinga pamati ir saskarē ar cementa grīdu visā ķegļu uzstādītāju un celiņu garumā.
Īpašniekam būs nepieciešams sazināties ar savu arhitektu papildu informācijas iegūšanai.

Strādājot ķegļu uzstādītāja telpā (mašīntelpā) pie ieslēgtām mašīnām, obligāti ir jālieto dzirdes aizsardzības līdzekļi. 1,6m rādiusā no strādājošas mašīnas, skaņas līmenis var pārsniegt 83dB. Trokšņu līmenis pašā mašīnā (Nevis servisa ejā) var svārstīties no 75 lidz 95dB un bumbas metiena brīdī pīķī var sasniegt 110-112dB.

Boulinga biznesa priekšrocības

  • Pēc sākotnējām investīcijām, boulinga bizness prasa maz darba kapitāla;

  • Boulings ir naudas bizness bez debitoru parādiem un ļoti maziem krājumiem;

  • Pastāvīgie klienti veido uzņēmējdarbības pamatu;

  • Ilgtermiņa vērtības - boulinga centri darbojas paaudzēm ilgi;

  • Pierādīta popularitāte - nevis iedoma!

  • Tas ir pievilcīgs katrā vecuma un demogrāfiskajā grupā;

Varbūt kādu finansiāla rakstura jautājumu?

Parasti tiek rēķināts 1500 – 2000 iedzīvotāju (no mērķauditorijas) uz vienu celiņu lai noteiktu nepieciešamo un optimālo celiņu skaitu. Dotā attiecība (iedzīvotāji uz celiņu) ir nepieciešama lai boulinga centrs spētu veiksmīgi darboties.

Investējot boulingā, veiksmīga tirgus apstākļos, ROI (Return On Investment – ienākums no ieguldījuma) rādītājs var būt pat 25% (no investīcijām pašā boulinga aprīkojumā).

Brunswick Boulinga aprīkojums svārstās cenu robežās no 30 000€  līdz 55 000€ vai vairāk par vienu jaunu, pilnībā aprīkotu un samontētu celiņu. Viena celiņa izmaksas samazinās pieaugot kopējam celiņu skaitam. Respektīvi – viena celiņa izmaksas būs lielākas 4 celiņu zālē nekā, piemēram, 10 celiņu zālē.

Lietotu boulinga iekārtu gadījumā viss ir atkarīgs no tirgus stāvokļa un piedāvājuma. Visizdevīgāk ir iegādāties iekārtas vietējā tirgū vai tuvējās EU valstīs. Tādejādi var ietaupīt uz transporta izdevumiem un ievedmuitas rēķina. Diemžēl praktiski nekad nav piedāvājumā tieši tāds celiņu skaits kāds ir plānots projektā. Tā piemēram, ja kāda boulinga zāle izbeidz savu darbību, tad var iegādāties visu tās aprīkojumu bet ne daļu. Tas savukārt var sadārdzināt kopējās izmaksas ja ir jāpērk, piemēram, 10 celiņi, kad ir vajadzīgi tikai seši.

Pēdējos gados lietotu celiņu cena svārstās no 3000€ līdz 9000€. Tam papildus jāpieskaita (ja nepieciešams) demontāžas, montāžas, transportēšanas un remonta izdevumi. Galu galā, lietota celiņa izmaksas var būt 10000€ – 20000€ (vai ~50% no jaunvērtības) par celiņu.

Jums ir vēl neatbildēti jautājumi?

Jūs varat sazināties ar mums lai rastu atbildes uz jautājumiem par boulingu

Rakstīt jautājumu
JānisJautājumi/Atbildes